Yavaşça ayağa kalkıp etrafına bakındı.Burada olmalı mıydı? Hayır hayır.Kesinlikle olmamalıydı.Olanları hatırlamaya çalıştı.Bu arada stresli olduğu zamanlarda olduğu gibi  etrafındaki her şeye kendini kapatıp odada bir aşağı bir yukarı yürümeye başladı.Düşüncelerini bir türlü toparlayamıyordu ve bunun bir fayda sağlamadığı fark ederek yürümeyi bırakıp yatağın kenarına oturdu.Derin bir nefes alıp kendi kendine konuşmaya başladı.

   ” Burada olmamalıydım.Nasıl gelmiş olabilirim ki.Kafayı yemek üzereyim.”

İşte o anda aklına düşünmek dahi istemediği bir ihtimal geldi.Buraya yalnız gelmiş olamazdı.Bu bir kabustu.Bu olamazdı.Bunların tekrar başına gelmiş olmasına inanamıyordu.Hemen dışarı çıkıp bir an önce hastalıklı beyaz duvarlı odadan kurtulmak istiyordu.Aniden arkasını döndü ve dona kaldı.Karşısında dikiliyordu ve yine onu son gördüğü andaki gibi gülüyordu.Bütün tüyleri diken diken oldu.Kollarını kendine sarıp geri geri yürümeye başladı.Yapabileceği hiç bir şey yoktu kaçamazdı saklanamazdı onu görmezden gelemezdi.Durumu kabullenip gözlerini kapattı ve yere çöktü.Kollarını dizlerine dolayıp olabileceklere kendini hazırlayıp beklemeye başladı.Beş dakika sanki ona bir ömür gibi gelmişti ama hiç bir şey olmadı.Gözlerini açıp kapının önüne baktı.Kimse yoktu.Beyaz duvarlar gitmişti.Nasıl olduğunu bir türlü anlayamıyordu.Yavaşça ayağa kalkıp etrafına bakındı.Dikkatini odadaki eşyalara verdi.Düşünmek istemiyordu çünkü düşünmekten korkuyordu.Düşündüğünde başına hep bunlar geliyordu ve artık çok korkuyordu.Belirsizlikten korkuyordu kimseye anlatamamaktan ve anlamamalarından korkuyordu.Duvarları inceledi. Açık mavi ve griye boyanmıştı.Maviye odaklandı çünkü mavi onu sakinleştirirdi.

   Bir kaç dakika hiç bir şey yapmadan duvarlara baktı ve sakinleştiğini düşününce dikkatini tekrar odaya çevirdi.Oda fazla sade ve temizdi.İki kişilik bir yatak bir çalışma masası ve kitaplıktan başka hiç eşya yoktu.Her şey çok düzenli görünüyordu bu yüzden canını sıkıldı. Hemen ayağa kalkıp bir kaç eşyanın yerini değiştirdi.Keşke televizyon olsaydı diye düşündü birden. Aslında televizyon izlemeyi hiç sevmezdi ama bu karmaşık durumda onu meşgul edebilirdi.Yine onunla karşılaşmaktan korktuğu için kapıya yaklaşmaktan korkuyordu.Kendini kandırmasına gerek yoktu.Zaten o kapının kilitli olduğunu biliyordu.Bu yüzden hayal kırıklığı yaşamak istemiyordu.

   Banyoya girip kapıyı arkasından kapattı.Yüzünün son halini görmek istiyordu ama ilk anda cesaret edip bakamadı.Hala sinirleri çok gergindi.Sıcak suyu açıp üstündekileri çıkardı. Suyun altına girince kendini çok daha iyi hissetti.Sıcaklık ona iyi gelmişti gerili olan bütün sinirlerini gevşetiyordu.Tamamen rahatlayana kadar hiç bir şey yapmadan suyun altında bekledi.Aklını yinede tamamen kapatamıyor sürekli düşünüyordu.Buraya kendi isteğiyle gelmiş olamazdı.Saçlarını yıkadı ve hala gözleri kapalıyken havluya uzandı.Bir şeyi tuttuğunu biliyordu ama bu havlu değildi.Daha çok bir…El olduğunu hissediyordu.Aniden gözlerini açıp elini geri çekip çığlık attı.Bütün vücudu şiddetli bir şekilde titriyordu.Orada kalakalmıştı. Hareket edemiyordu.Yaklaşık bir dakika sonra kendini toparlayıp havluyu alıp kendine sardı ve odaya koştu.Yatakta uzanmış uyuyan Derin’i görünce biran kapının önünde kaldı.Onu burada görmeyi beklemiyordu.İkisinden de korkuyordu.Peki hangisi daha kötü diye düşündü.Sadece uyuyor diye kendini ikna etmeye çalışıyordu.Hala korkuyordu ve yalnız olmak istemiyordu.O an üzerindeki havluyu fark edip fazla çıplak olduğunu hissetti ve havluya daha sıkı sarıldı.Banyodan kıyafetlerini almak zorundaydı. Korka korka kafasını çevirip içeri baktı.Biraz önce durduğu yerde duruyor ona gülüyordu.Sıçrayıp hemen kapıyı onun yüzüne kapattı ve koşarak yatağa gitti.Başka çaresi olsa bunu yapmazdı ama başka çaresi yoktu.Şuan için kendini tek güvende hissedeceği yer ne yazık ki Derin’in yanıydı.Elinde geldiğince sessizce pikeyi kaldırıp altına girdi ve yanına yaklaştı.Sıcaklığını hissetmek istiyordu yoksa gerçek olduğuna inanamazdı.Gerçekti ve yanındaydı.Biraz olsun rahatlayıp gözlerini kapattı.

   Uykuyla uyanıklık arasında güçlü ve sıcak bir çift kolun onu sardığını hissetti ama umursamadı.Kendini çok yorgun hissediyordu.Yanlış kişi tarafından gelmiş olsa bile şuan için güvenlik hissi onu mutlu ediyordu.Biraz olsun huzurlu uyuyabilirdi.

Reklamlar